FIFA 20 Hataları ve Çözümleri

EA Sports FIFA20 oyununda sıklıkla karşılaşılan hataları sizler için derledik.

FIFA 20 Hataları ve Çözümleri
FIFA 20 Hataları ve Çözümleri

Başlamama Problemi

Oyun başlalamasının nedeni eksik dosyalardan kaynaklanıyor olabilir bunun için oyun dosyalarını bütünleyerek güncelleştirme yapabilirsiniz.

Uygulama Hatası / Crash Dump Hatası & Siyah Ekran Sorunu

  • Birinci çözüm antivirüs programını kapatarak oyuna girişinizi gerçekleştirin.Eğer ki sorun devam ediyorsa antivürs programınızın karantina yerine gelerk Fifa 20 dosyasından birisi karantinaya alınmışsa geri yükleyerek antivürs programını kapatıp oyununuza girişinizi sağlayın. 
  • İkinci çözümümüz olarak ekran kartı güncelleştirmesini yaparak sorunu çözebilirsiniz.
  • Üçüncü çözümümüz farklı bir çözüm olsada çözüme ulaştırabilir.Bunun için Belgelerime girip Fifa 20 klasörünü bulup açıyoruz.Açılan klasörün içerisinde fifaconfig.ini dosyasını açarak alttaki ayar kodunu yapıştırıp kaydedin.RESOLUTIONHEIGHT ve RESOLUTIONWIDTH karşısına önceden kullandığınız çözünürlüğü belirleyebilirsiniz;

AUDIO_MIX_MODE = 0

CONTROLLER_DEFAULT = 0

DISABLE_WINDAERO = 0

FULLSCREEN = 1

MSAA_LEVEL = 0

RENDERINGQUALITY = 1

RESOLUTIONHEIGHT = 720

RESOLUTIONWIDTH = 1280

VOICECHAT = 0

WAITFORVSYNC = 2

Kasma Sorunu

Oyunun ayarlarına girerek "Wait for Vsync"i seçip "frame rate" bölümünden 30fps'i işaretleyerek kaydedin ve çıkışınızı sağlayın.

Directx Hatası

En güncel Directx 11 sürümünü indirerek kurulumunu yaptıktan sonra oyununuza rahat bir şekilde girişinizi sağlayabilirsiniz.Fakat sisteminiz Directx 11'i desteklemiyorsa Fifa 20 ye giremezsiniz. 

Framework Hatası

Microsoft NET Framework kaynaklı Unhandled exception has occurred in your application hatası alıyorsanız Framework programını indirerek kurulumunu yapın.Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyuna giriş sağlayın.

COULD NOT INITIALIZE GRAPHIC DEVICE HATASI

Kullandığınız ekran kartınızın oyunu destekleyemediğinden dolayı bu hatayı olabilirsiniz.Ama kesin bir şey diyilemez.Fakat Directx 11 sürümünüzü kullandığınızdan emin olun veya Ekran kartınızın güncel olup olmadığını kontrol edin.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0xc00007b) Hatası

  • .Net Framework dosyasının bulunmaması veya bozuk olabilmesinden kaynaklanıyor olabilir
  • Bilgisayara bulaşmış olan virüslerden kaynaklanıyor olabilir
  • Microsoft Visual C++ kütüphanesinin eksik veya hatalı yüklenmesi

MISSING DLL MSVCP140.DLL Hatası

Bu hatayı alıyorsanız Visual C++ Redistributable Update(x86) veya C++ Redistributable Update(x64)  programını yükleyerek çözüme ulaşabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.