Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly Hatası Çözümü

2018 ekim ayında piyasaya çıkan Red Dead Redamption 2 birçok oyunseverlerin indirmesiyle birlikte bazı hatalarla karşılaşmakta. Bunlardan biri ise "Exited Unexpectedly" hatası olarak gözükmekte.

Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly Hatası Çözümü
Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly Hatası Çözümü

Red Dead Redemption 2'nin ön yapım çalışmaları serinin bir önceki oyunu olan Red Dead Redemption çıkmadan başlamış olsa da asıl geliştirme süreci Red Dead Redemption Mayıs 2010'da piyasaya sürüldükten sonra başladı.

Oyunun geliştirme süreci başlarda bağımsız Rockstar Stüdyolarının ortaklaşmasıyla ilerlerken bunun koordinasyonu sağlamayı güçleştirdiğinde karar kılan Rockstar Games oyun üzerinde çalışmakta olan bütün stüdyoları tek bir çatı altında topladı. Projede 1600'ü oyun geliştirici olmak üzere toplamda 2000 kişi çalıştı.

Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly Hatasını Neden Almaktayım?

Bu hatayla karşılaşmanızın birçok sebepleri bulunmakta. Bunlardan biri ise amdvulkan apisini çalıştırıyor olması. Eğer bu api bozuk çalışıyorsa böyle bir hatayla karşılaşmanız olası. Bunla birlikte windowsunuz ve grafik kartınız güncel olmayabilir.

Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly Hatasını Nasıl Çözerim?

Bu çözüme ulaşmamız için sizlere 3 önerimizden bahsedeceğiz. Bunlar; 

1-) Vulkan Grafik Apisini Değiştirmek

Bu api Rockstar Games'in Belgeler klasöründe oluşturmuş olduğu settings.xml dosyasında bulunmakta. Bu dosyaya ulaşmamız için;

 • Belgeler>RDR2>Settings>settings.xml

Yukarıda ki dosyadan ulaşarak settings.xml belgesini bir not defteri yardımıyla açabilirsiniz. İçerisinde kSettingAPI_Vulkan bularak Vulkan yazan yeri DX12 olarak değiştirin.

2-) Grafik Kartını Güncel Tut

DirectX kütüphanesini ve ekran kartımızı güncel tutmamız gerekmekte. Nvidia ve AMD ekran kartına sahip olan kullanıcılar için bu başlık altında kapsamlı bir şekilde nasıl ekran kartınızı güncel tutacaksınız onu gösterelim.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.

 • Resimde gösterildiği şekilde ekran kartımıza yeni bir güncelleme isteği gelmiş bulunmakta bunun için indir butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.

 • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
 • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

 • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
 • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.

3-) Windows İşletim Sisteminizi Güncel Tutun

Windows sürümünüzü en güncel halini kullanmak bizi birçok hatadan kurtaracaktır. Çünkü yenilik her zaman bizim için bir avantaj.

 • Arama çubuğuna Güncelleştirmeleri denetle yazarak açıyoruz.

 • Açılan ekranda güncelleştirmeleri denetle butonuna basarak Windows'unuzun güncel olup olmadığını doğrulayın.

 • Güncelleştirme uyarısı gelirse indirip kurulumunu yapabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.