WDF_VIOLATION Mavi Ekran Hatası Ve Çözümü

Windows'un yeni güncellemesinden sonra kullanıcıların önünde sıklıkla karşılaşılan WDF-VIOLATION Mavi Ekran Hatası'nın çözümünü sizler için derledik.

WDF_VIOLATION Mavi Ekran Hatası Ve Çözümü
WDF_VIOLATION Mavi Ekran Hatası Ve Çözümü

Windows 10’da WDF_VIOLATION Mavi Ekran hatası

Genellikle WDF_VIOLATION mavi ekran hatasının çoğunluğu HP laptoplarında karşılaşmakta.Bu hatanın nedeni güncelleştirmeyle birlikte HP klavye sürücüsü HpqKbFiltr.sys'den meydana gelmektedir.

Nasıl Çözülür?

Bu hata HpqKbFiltr.sys sürücüsünden kaynaklanmakta.Bu sorunun çözümü için hatalı sürücüyü kaldırıp sorunu çözümüne ulaşabiliriz.Peki ya bu sorunu nasıl gireceğim?

  • Windows başlatıcısına tıklayarak ayarları açalım.
  • Güncelleştirme ve Güvenlik sekmesine girelim.

  • Sol taraftaki Kurtarma seçeneğine tıklayarak gelişmiş başlangıçta ki şimdi yeniden başlat butonuna tıklayalım.

  • Açılan mavi ekranda Sorun Gider seçeneğine tıklayın.

  • Gelişmiş seçenekler'e tıklayın.

  • Komut istemi'ne tıklayarak komut penceresini açalım ve aşağıda bırakacağım komut satırını girerek ENTER tuşuna basalım.İşlemleri gerçekleştirdikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

KOMUT SATIRI

32 Bit Bilgisayarlar için;

dism /Image:C:\ /Remove-Driver /Driver: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\hpqkbfiltr.inf_x86_f1527018cecbb8c2\HpqKbFiltr.inf

64 Bit Bilgisayarlar için;

dism /Image:C:\ /Remove-Driver /Driver:c:\Windows\System32\driverstore\FileRepository\hpqkbfiltr.inf_amd64_714aca0508a80e9a\HpqKbFiltr.inf

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.