Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Çözümü

Herhangi bir Windows işletim sisteminde "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok" hatası alıyorsanız, bu makalede sizler için çözüme ulaştırdık.

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Çözümü
Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Çözümü

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatasıyla Neden Karşılaşıyorum?

Bu hatayla karşılaşmanızın sebebi Windows aygıtnızın işletim sisteminde sertifika yönetimini görmemesinden kaynaklanan bir durumdur. Eğer Windows işletim sisteminiz ses aygıtınızın sertifikasını görmez ve tanıyamazsa "Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok" hatası, ses hatası, bilgisayardan ses alamıyorum tarzında Google'a yazıp neden böyle bir hatayla karşılaştığınızı ve böyle bir hatayla nasıl kurtulacağınıza dair arama yapmaya başlamış olacaksınız. Eğer sizde arama yapıp makalemize ulaştıysanız bu hatadan kurtulmamız için önerimizi aşağıda açıklamış olacağız.

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası'nı Nasıl Çözerim?

Bu hatayı çözmemiz için aşağıya yazacağımız maddeler halinde ki resimli bir şekilde anlattığımız öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne kavuşmuş olacağız.

Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok Hatası Çözümü

  • Sol altta bulunan başlat simgesine sağ tıklayarak Aygıt Yöneticisi menüsünü açıyoruz.

  • Açılan menüde Sistem Aygıtları seçeneğini genişletiyoruz.
  • Aşağıda sıralanan aygıtlardan High Definition Audio Denetleyicisi seçeneğine sağ tıklayıp çıkan menüde Özellikler'e tıklıyoruz.

  • Açılan ekranda yukarıda sıralanan menü kutucuklarından Sürücü menüsüne tıklıyoruz.
  • Aşağıda bulunan Sürücüyü Güncelleştir butonuna tıklıyoruz.

  • Güncelleştirme ekranının altında iki seçenek bulunacaktır. İkinci seçeneği yani "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" seçiyoruz.

  • Açılan sürücü arama ekranında "Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver" seçeneğine tıklıyoruz.

  • Karşılaştığımız ekranda High Definition Audio Denetleyicisi'ni seçip İleri seçeneğine tıklıyoruz.

Bu ekranndan sonra artık Windows aygıt sürücünüzün başarıyla güncelleştirldiğini ve Windows ses aygıtınızın artık çalıştığını göreceksiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.